Marek Mencel

Instruktor Trener  NAUI #48609
Technical Instrukctor ASTD PL15033
Full Trimix instructor NAUI
Instruktor Pierwszej Pomocy
Instruktor Gas Blendingu
Full Cave Diver
Były żołnierz polskich jednostek specjalnych
Skoczek spadochronowy
Instruktor walki wręcz
Zainteresowania: Skoki spadochronowe, wspinaczka, walka wręcz, strzelectwo taktyczne, fotografia

 

 

Z nurkowaniem związany jestem od najmłodszych lat, na początku lat 90 wstąpiłem do miejscowego klubu płetwonurków, gdzie zdobyłem pierwsze uprawnienia, LOK ( płetwonurka młodzieżowego ) - już wtedy wiedziałem, że chcę zostać instruktorem nurkowania i związać się na dłużej z nurkowaniem. Sukcesywnie uczestniczyłem w szkoleniach nurkowych organizowanych między innymi przez Bałtyckie Centrum Nurkowe Explorer oraz w Śląskiej Sekcji Płetwonurków tego samego centrum. Przeszedłem całą ścieżkę szkolenia od płetwonurka młodzieżowego LOK, po stopnie zaawansowane w CMAS oraz stopnie liderskie w SSI. Ważnym momentem mojej działalności była praca zawodowa w polskich jednostkach specjalnych, gdzie między innymi szkoliłem się wśród najlepszych bojowych nurków na świecie, zdobyłem uprawnienia minerskie, rozpoznawcze oraz abordażowe. W trakcie mojej pracy wykonywałem skoki spadochronowe min. do wody, wspinałem się oraz uczestniczyłem w bojowych misjach zagranicznych, gdzie miałem niejednokrotnie możliwość wykorzystania swojego doświadczenia. W chwili obecnej swoje wieloletnie doświadczenie związane z nurkowaniem oraz byłą pracą zawodową pozwala mi na szkolenie płetwonurków na wszystkich poziomach zaawansowania, w tym na poziomach technicznych oraz instruktorskich. Wyszkoliłem kilkuset płetwonurków, z czego kilkunastu zostało instruktorami nurkowania.

       Jako instruktor NAUI oraz ASTD dokładam wszelkich starań by szkolenia które prowadzę odbywały się na jak najwyższym poziomie, zaś osoby uczestniczące w szkoleniach były usatysfakcjonowane nabytymi umiejętnościami. Zapraszam do uczestnictwa w szkoleniach nurkowych.

 

Z nurkowym pozdrowieniem Marek Mencel