Jak zapisać się na kurs ?

 1. Czego mogę spodziewać się na podstawowym kursie nurkowania NAUI Scuba Diver ?

  Podstawowy kurs nurkowania Scuba Diver skalda się z trzech etapów:

  I etap – zajęcia teoretyczne które odbywają się na terenie wybranej pływalni ( ewentualnie w umówionym innym miejscu ) w trakcie zajęć przyszli adepci nurkowania zapoznają się z podstawowym sprzętem do nurkowania ( budową, konserwacją itp. ), fizyką nurkowania, fizjologią oraz innymi zagadnieniami z zakresu kursu podstawowego. Każdy uczestnik kursu nurkowania otrzymuje komplet materiałów szkoleniowych oraz dostęp do elektronicznej platformy e-learning. Zajęcia teoretyczne składają się z kilkunastu wykładów i trwają około dwóch godzin ( mogą być dłuższe ale tylko wtedy gdy obie strony wyrażają na to chęć ).

  II etap – zajęcia basenowe które odbywają się na jednym z wynajmowanych przez nas pływalniach krytych. W trakcie zajęć przyszli nurkowie uczą się podstawowych umiejętności związanych z nurkowaniem od podstawowych takich jak posługiwanie się rurką do nurkowania i maską aż po ćwiczenia mające na celu nauczenie prawidłowego i bezpiecznego posługiwania się sprzętem do nurkowania. Zajęcia odbywają się przeważnie w ciągu 5 godzin basenowych ( w przypadku stwierdzenia że zajęcia basenowe wymagają dalszego doskonalenia są one przedłużane do momentu osiągnięcia prawidłowego poziomu w posługiwaniu się sprzętem do nurkowania )

  III etap – zajęcia na wodach otwartych, czyli etap na który wszyscy nowi adepci nurkowania będą mogli zanurzyć się pod powierzchnię wody w zbiorniku tzw. otwartym ( nie basenie ) Zajęcia odbywają się po wcześniejszym umówieniu, na miejscu wykonujemy 5 nurkowań do max głębokości 18 m ( w przypadku kursu NAUI Scuba Diver ). W trakcie wyjazdu jeden uczestnik wykonuje maksymalnie dwa nurkowania, w trakcie których doskonali nabyte umiejętności podczas sesji basenowych.

 

Po ukończeniu wszystkich trzech części z zakresu w/w kursu i zaliczeniu testu egzaminacyjnego wystawiamy licencję która uprawnia do nurkowania w każdym zakątku świata do głębokości 18 m

 

 1. Ile trzeba mieć lat by zapisać się na kurs nurkowania ?

  By zapisać się na podstawowy kurs nurkowania NAUI Scuba Diver należy mieć ukończone 16 lat. W przypadku osób nie pełnoletnich wymagana jest zgoda prawnych opiekunów.

 2. Czy osoby młodsze też mogą nurkować ?

  Tak mogą minimalny wiek przystąpienia do kursu nurkowego to 10 lat, ale w tym przypadku absolwenci po ukończeniu kursu mają prawo nurkować tylko do głębokości 12 m wystawiana jest wtedy licencja junior Scuba Diver

 3. Czy po ukończeniu kursu nurkowania mogę nadal nurkować z wami ?

  Tak każda osoba uczestnicząca w naszych szkoleniach ( osoby które nie uczestniczyły a posiadają stosowne uprawnienia ) mogą zapisać się do naszego klubu nurkowego i jeździć z nami na nurkowania.

 4. Co ze sprzętem do nurkowania gdy nie posiadam jeszcze swojego ?

  W przypadku gdy osoba kończąca kurs nurkowania nie posiada swojego może wypożyczyć sprzęt w siedzibie naszej szkoły ( dla członków klubu przewidujemy atrakcyjne rabaty na wypożyczenie sprzętu ) .

 5. Co dalej po ukończeniu podstawowego kursu nurkowania ?

  Po ukończeniu podstawowego kursu nurkowania Scuba Diver wszystkim chętnym proponujemy podnoszenie swoich umiejętności nurkowych poprzez uczestnictwo w kursach zaawansowanych ( Advanced Scuba Diver ), specjalizacjach nurkowych takich jak: Nitrox Diver, Rescue Diver lub kursach liderskich na poziomie Dive Master, asystent instruktora czy instruktor nurkowania. W przypadku osób które chcą nurkować w specyficznych warunkach np. duże głębokości, proponujemy przystąpienie do jednego z kursów nurkowania technicznego.