Nurkowanie na Filipinach

Jeśli jesteś zainteresowany pobytem na Filipinach, przeżyciem niesamowitej przygody, zobaczeniem czegoś czego dotąd nie widziałeś, to dobrze trafiłeś! Pomożemy Ci zorganizować pobyt na Filipianch w tym transport, zakwaterowanie, nurkowanie.

Jesteśmy oficjalnym przedstawicielem dwóch polskich resortów na Filipinach. Proponujemy Ci pobyt w jednym z najciekawszych zakątków środkowych filipin. Wiec jeśli szukasz noclegu na Filipinach, chcesz zwiedzać, czy nurkować to zapraszamy Cię do kontaktu z naszym biurem.  Zapoznaj się z poniższymi informacjami dotyczącymi naszej oferty pobytu na Filipinach.

Filipiny, oficjalnie Republika Filipin – państwo wyspiarskie w południowo-wschodniej Azji, położone na Archipelagu Filipińskim na Oceanie Spokojnym. Od północy Filipiny oblewane są wodami cieśniny Luzon, od zachodu wodami Morza Południowochińskiego. Archipelag oddzielony od wyspy Borneo morzem Sulu oraz morzem Celebes od pozostałych wysp Indonezji. Od wschodu Filipiny otoczone są wodami Morza Filipińskiego. Położenie w strefie klimatu równikowego powoduje, że Filipiny narażone są na tajfuny. Bliskość pacyficznego pierścienia ognia powoduje trzęsienia ziemi. Jest to jeden z najbogatszych obszarów na świecie pod względem bioróżnorodności. Cały archipelag składa się z kilku tysięcy wysp, ale większą część powierzchni zajmują Luzon i Mindanao, pomiędzy którymi znajdują się Visayas.
Stolicą kraju jest Manila – jedna z największych metropolii globu. Filipiny mają ponad 100 mln mieszkańców i zajmują 13. miejsce na świecie pod względem liczby ludności. Dodatkowe 10 mln Filipińczyków żyje poza granicami kraju. Jednymi z pierwszych, którzy osiedlili się na archipelagu w czasach prehistorycznych byli Negryci. Później przybyły ludy austronezyjskie, a w ciągu kolejnych stuleci dotarły wpływy malajskie, chińskie, hinduskie i arabskie. W 1521 archipelag odkrył Ferdynand Magellan, a w drugiej połowie XVI wieku podbił Filip II Habsburg. W ciągu trzystu lat panowania hiszpańskiego nastąpiła prawie całkowita chrystianizacja. Pod koniec XIX wieku kontrolę nad Filipinami przejęły Stany Zjednoczone. W czasie II wojny światowej archipelag znajdował się pod okupacją japońską. Po proklamowaniu w 1946 niepodległości Filipiny doświadczyły wprowadzenia stanu wojennego przez Ferdinanda Marcosa w 1972 i obalenia jego dyktatury przez rewolucję siły ludu w 1986[4], walk z partyzantką komunistyczną i separatystami muzułmańskimi[5] oraz nieudanych prób przeprowadzenia zamachu stanu[6]. Na początku XXI wieku kraj był biedny, ale rozwija się i wzrasta liczba odwiedzających go turystów.

 

Nurkowanie na Filipinach

12-04-2019

Jeśli interesuje Cię nurkowanie w krystalicznie czystych wodach filipin to koniecznie skorzystaj z naszej oferty nurkowania w jednych z najpiękniejszych miejsc Filipin. Zorganizujemy twój pobyt oraz nurkowanie.

Czytaj więcej

Noclegi w Polskim resorcie na Filipinach

12-04-2019

Jeśli chcesz przeżyć przygodę życia na Filipinach, szukasz dobrego i taniego noclegu ? Proponujemy Ci pobyt w Polskim resorcie położonym na wyspie Panglao na Filipinach. Resort położony jest w okolicach...

Czytaj więcej