Nurkowanie na Karaibach

Jeśli interesuje Cię pobyt w magicznym miejscu Karaib, szukasz ciszy, pięknych plaż, lazurowej wody, bogatego podwodnego życia, to miejsce jest właśnie dla Ciebie. Pomożemy Ci zorganizować pobyt na Curacao w tym przelot, zakwaterowanie i nurkowanie.

Jesteśmy oficjalnym i jedynym przedstawicielem resortu nurkowego w magicznej miejscowości położonej nad wybrzeżem zatoki Playa Kaliki w północnej części wyspy Curacao.
Wszystkich zainteresowanych pobytem, turystyką czy nurkowaniem do kontaktu z nami. Pomożemy Ci załatwić transport lotniczy, zakwaterowanie oraz nurkowanie.

O Curacao:

Curacao jest częścią małych Antyli wraz z Arubą i Bonaire. Wyspa znajduje się na południu morza karaibskiego, położona jest ok 50 km od zachodniego wybrzeża Wenezueli. Do Curacao należy też wysepka Klein Curacao. Klimat wyspy jest dość suchy. Ze względu na położenie, wody wokół Curacao są spokojne. Powierzchnia wyspy wynosi 444 km2, a liczba ludności to 138 tysięcy. To terytorium zależne królestwa niderlandów i niemal na każdym kroku widać tu wpływ Holandii i echa kolonialnej przeszłości. Najpiękniejszym miastem na wyspie, być może i na całych Karaibach jest jej stolica - Willemstad.
Pierwotnie wyspa była zamieszkana przez indiańskie plemię arawaków. Dla europejczyków została odkryta w roku 1499 przez hiszpańską wyprawę pod dowództwem Alonso de Hojeda. Od 1634 wyspa została zajęta przez holendrów. Holenderska kompania zachodnioindyjska założyła miasto Willemstad - obecną stolicę. Na początku curaçao było ignorowane przez kolonistów europejskich m.in ze względu na brak złóż złota, ale później przekonano się, że naturalne położenie zatoki, Nad którą zbudowano willemstad, jest idealnym miejscem na handel. handel, przewóz towarów oraz piractwo stały się szybko najważniejszymi gałęziami gospodarki curaçao. w 1662 kompania zachodnioindyjska stworzyła na wyspie największe centrum handlu niewolnikami. w xviii i xix w. Curaçao należało przejściowo do francji i wielkiej brytanii, aż w 1816 powróciło ostatecznie do rąk holenderskich. W 1863 holendrzy znieśli niewolnictwo. Nowa era dla curaçao zaczyna się od 1914, gdy w maracaibo basin w wenezueli odkryto ropę naftową. Wtedy to rząd holenderski oraz royal dutch shell wybudowali na curaçao kilka rafinerii. Port w Willemstad nadawał się idealnie dla tankowców. Curaçao ma własny rząd od 1 stycznia 1954. wraz z procesem dekolonizacji mającym miejsce na świecie w drugiej połowie xx wieku także i na wyspie narodził się ruch niepodległościowy. Skupił się on wokół związków zawodowych i organizacji robotniczych, przez co przyjął on silną retorykę antykapitalistyczną i lewicującą. Część z organizacji inspirowała się ruchem praw obywatelskich czarnych mieszkańców stanów zjednoczonych. W 1969 na wyspie wybuchło narodowowyzwoleńcze powstanie zbrojne. powstanie zostało szybko zdławione, a administracja rozsiała fałszywe pogłoski według których powstanie miał wywołać rząd kuby. 2 lipca 1984 rząd wyspy ustanowił własną flagę oraz hymn. W 1993 mieszkańcy w referendum opowiedzieli się za pozostaniem wyspy w składzie antyli holenderskich, 8 kwietnia 2005 roku Curaçao razem z sint maarten odrzucili w referendum pełną niepodległość na rzecz kraju stowarzyszonego z holandią w ramach królestwa niderlandów. na podstawie reformy konstytucyjnej królestwa niderlandów, 10 października 2010 roku antyle holenderskie przestały istnieć, a curaçao stało się osobnym terytorium zależnym holandii o specjalnym statusie.

Zakwaterowanie:

Resort Non Sono znajduje się nad wybrzeżem zatoki Playa Kalki i przygotowany dla ponad 20 osób. W skład resortu wchodzi pięć luksusowych apartamentów. Każdy apartament ma swoją kuchnię oraz taras. Pokoje posiadają klimatyzację oraz łazienki,łózka dwuosobowe oraz pojedyncze. Istnieje możliwość dostawienia dostawki przystosowanej dla jednej osoby. Na terenie resortu jest magazyn na sprzęt nurkowy, miejsce do płukania i suszenia sprzętu oraz taras widokowy umieszczony nad apartamentami.

Nurkowanie:

Na Curacao jest kilkadziesiąt pięknych miejsc do nurkowania. Ze względu na bliskość raf, większość nurkowań odbywa się z brzegu. Pod wodą można spotkać wiele gatunków ryb, skorupiaków, żółwi oraz ogromne ogrody koralowców. Jak odbywa się u nas nurkowanie ? W naszym resorcie płacisz za dzień nurkowy a nie za nurkowanie ! Zabierasz butle i nurkujesz ile chcesz !Okolice:

Wyspa Curacao to magiczna wyspa, z jednej strony otoczona nieokrzesanym oceanem, zaś z drugiej strony łagodnym i cichym morzem karaibskim. Stolicą wyspy jest Willemstad zwany małym Amsterdamem. Na wyspie zlokalizowane jest wiele przepięknych plaż, parków oraz jaskiń udostępnionych turystom. Lokalne restauracje serwują znakomite potrawy w stylu europejskim oraz lokalnym. Walutą na curacao jest gulden antylski ale równie dobrze można płacić w euro i dolarach amerykańskich

Turystyka:

Plaże curacao
Curacao to wyspa która słynie z pięknych, piaszczystych i kamienistych plaż z turkusową wodą. Panują tu znakomite warunki do nurkowania oraz snorkelingu. Jedną z największych atrakcji jest tzw. las grzybów ( mushroom forest ) z kilkumetrowymi koralowcami. Najsłynniejsze plaże na Curacao to: Playa Piscado, Playa Kalki, Boca Santa Martha, Playa Jeremi, Boca Santa Cruz oraz wiele innych przepięknych plaż.

Atrakcje turystyczne Curacao

Poza pięknymi plażami z możliwością nurkowania na curacao jest wiele innych atrakcji turystycznych. Jedną z największych jest stolica Curacao - Willemstad, zwany małym Amsterdamem z charakterystycznym ruchomym mostem. W mieście jest wiele sklepów i klimatycznych restauracji. Poza obowiązkowym odwiedzeniem Willemstad warto odwiedzić jaskinie Hato, które posiadają bardzo bogatą naciekową szatę wraz z naskalnymi malowidłami mającymi ponad 1500 lat. Niegdyś jaskinia służyła za schronienie zbiegłym niewolnikom. Kolejna z wielu atrakcji to Christoffelpark - jest to największy park narodowy na wyspie. Obowiązkowo trzeba odwiedzić Shete Boka Park, z którym gniazdują trzy gatunki żółwi. Na wyspie jest wiele szlaków turystycznych takich jak Boka Pistol czy Boka Wandomi. Warto również zapuścić się na bezludną małą wyspę o nazwie Klein Curacao.

Restauracje na Curacao

Na Curacao jest wiele lokalnych restauracji, kuchnia jest silnie powiązana z kuchnią holenderską, chociaż można wybrać się w miesjca gdzie serwują dania z różnych stron świata. Warto spróbować lokalnego jedzenia w przydrożnych barach. Najpopularniejsze dania to zupa z grochu, wędlin i mięsa - erwten soep, duszone kozie mięso kabritu, duszona iguana bądź zupa z niej. Restauracje serwują dużą ilość napojów ze świeżych soków lub słodkich owocowych napoi.

Komunikacja na Curacao

Na Curacao rozwinięta jest sieć busów oraz transportu taksówkami. Warto jednak mieć wypożyczony samochód, którym przemieszczamy się swobodnie po wyspie. Samochód wykorzystujemy tez do transportu butli na nurkowania. Nasz resort oferuje wypożyczenie pickupa czy samochodu osobowego

Zapraszamy do kontaktu w sprawie pobytu na Curacao
Tel: 889 715 909 lub 509 026 769
e-mail: justyna(@)szkola-nurkowania.com, info(@)szkola-nurkowania.com

lub zapraszamy na stronę poświęconą Curacao www.nurkowanie-curacao.pl