O szkole nurkowania

Szkoła nurkowania Dive Passion oficjalnie rozpoczęła swoją działalność na początku 2006 roku, została założona przez instruktora nurkowania Marka Mencel, który posiada ponad 20-letnie doświadczenie w działalności podwodnej. Od samego początku działalności stawialiśmy na wysoką jakość szkolenia którą realizujemy według standardów szkoleniowych NAUI oraz ASTD.

     Początkowo szkoła skupiała się na prowadzeniu podstawowych kursów nurkowania, dziś szkoła rozrasta się w potężnym tempie, szkolimy wielu kursantów na różnych poziomach zaawansowania, od kursów podstawowych po kursy zaawansowane, techniczne do stopnia full trimix oraz kursy instruktorskie w federacji NAUI.

     Wszystkie szkolenia w naszej szkole prowadzone są na najwyższym poziomie z zachowaniem wszystkich wymogów bezpieczeństwa, do uczestników szkoleń podchodzimy indywidualnie, staramy się sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom.

     Poza kursami organizujemy wyjazdy nurkowe w różne zakątki świata takie jak Egipt, Norwegia, Chorwacja, Filipiny, Bali oraz wiele innych ciekawych miejsc. Naszym studentom i nie tylko, umożliwiamy wspólne nurkowania po zakończeniu kursów poprzez wstąpienie do naszego klubu nurkowego, który początkowo był oficjalnie prowadzonym stowarzyszeniem a w chwili obecnej zawiązał się w nieformalną grupę miłośników nurkowania.
W siedzibie szkoły prowadzony jest autoryzowany serwis sprzętu do nurkowania, sklep oraz wypożyczalnia. Poza działalnością szkoleniową z zakresu nurkowania szkoła nurkowania NAUI chętnie angażuje się w działalność charytatywną poprzez sponsorowanie imprez sportowo-kulturalnych dla dzieci i dorosłych takich jak : „Dzień dziecka”, „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” , „Spotkanie z Mikołajem", „Turniej tenisa ziemnego" oraz wiele innych.

     Po latach naszej działalności jesteśmy jedną z większych szkół nurkowania na Śląsku, wyszkoliliśmy kilkuset płetwonurków z których część została divemasterami oraz instruktorami nurkowania. Zrealizowaliśmy kilkadziesiąt wyjazdów nurkowych w różne nawet te najbardziej odległe zakątki świata. Mamy zamiar dalej rozbudowywać naszą markę oraz propagować pasję, z którą jesteśmy od lat związani. Zapraszamy do współpracy, wspólnego nurkowania a przede wszystkich do realizowania się w swojej pasji jaką jest nurkowanie.

Marek Mencel

Instruktor Trener  NAUI #48609
Instruktor Trener ASTD PL15033
Biegły Sądowy przy Sądzie Okręgowym
w Gliwicach
Full Trimix instructor NAUI
Instruktor Pierwszej Pomocy
Instruktor Gas Blendingu
Full Cave Diver
Były żołnierz polskich jednostek specjalnych
Skoczek spadochronowy
Instruktor strzelectwa bojowego i sportowego
Instruktor walki wręcz
Zainteresowania: Skoki spadochronowe, wspinaczka, walka wręcz, strzelectwo taktyczne, fotografia


Z nurkowaniem związany jestem od najmłodszych lat, na początku lat 90 wstąpiłem do miejscowego klubu płetwonurków, gdzie zdobyłem pierwsze uprawnienia, LOK ( płetwonurka młodzieżowego ) - już wtedy wiedziałem, że chcę zostać instruktorem nurkowania i związać się na dłużej z nurkowaniem. Sukcesywnie uczestniczyłem w szkoleniach nurkowych organizowanych między innymi przez Bałtyckie Centrum Nurkowe Explorer oraz w Śląskiej Sekcji Płetwonurków tego samego centrum. Przeszedłem całą ścieżkę szkolenia od płetwonurka młodzieżowego LOK, po stopnie zaawansowane w CMAS oraz stopnie liderskie w SSI. Ważnym momentem mojej działalności była praca zawodowa w polskich jednostkach specjalnych, gdzie między innymi szkoliłem się wśród najlepszych bojowych nurków na świecie, zdobyłem uprawnienia minerskie, rozpoznawcze oraz abordażowe. W trakcie mojej pracy wykonywałem skoki spadochronowe min. do wody, wspinałem się oraz uczestniczyłem w bojowych misjach zagranicznych, gdzie miałem niejednokrotnie możliwość wykorzystania swojego doświadczenia. W chwili obecnej swoje wieloletnie doświadczenie związane z nurkowaniem oraz byłą pracą zawodową pozwala mi na szkolenie płetwonurków na wszystkich poziomach zaawansowania, w tym na poziomach technicznych oraz instruktorskich. Wyszkoliłem kilkuset płetwonurków, z czego kilkunastu zostało instruktorami nurkowania.

       Jako instruktor NAUI oraz ASTD dokładam wszelkich starań by szkolenia które prowadzę odbywały się na jak najwyższym poziomie, zaś osoby uczestniczące w szkoleniach były usatysfakcjonowane nabytymi umiejętnościami. Zapraszam do uczestnictwa w szkoleniach nurkowych.